שירות לקוחות

שופינג אי אל

שופינג אי-אל חג הקניות הישראלי

בחצות הלילה שבין שלישי לרביעי, יוכרז חג Shopping IL. יותר מאלף אתרים בישראל, ובהם עשרות אתרים העוסקים בעיצוב הבית, יפתחו ב-48 שעות (7-8.11) של מבצעים חסרי תקדים, במסגרת חגיגת הקניות השנתית הגדולה ביותר ברשת, שיזמה גוגל. השמועות אומרות ששווה במיוחד לחכות כדי ליהנות מאלפי מבצעים, מחירים מצוינים, שירות בעברית ומשלוחים נטולי מכס ושאר היטלים.

 

רבים מאיתנו גילו את האונליין שופינג לפני כמעט עשור. חיפשנו מציאות בתחומים שעינינו אותנו כמו בתחום האופנה והביוטי ואחר כך גם בתחום עיצוב הבית, גאדג'טים חידושים והמצאות, ועוד. כשהרעיון המרכזי הוא לרכוש מוצרים מבלי לצאת מהבית. במקום לכתת רגליים בין חנויות, מאפשרת הקניה ברשת, שיטוט באתרים רבים בחיפוש אחר כלי בית, מוצרים חשמל, פיצ'פקעס כאלו ואחרים ואפילו ריהוט לבית. מעבר לחיסכון בנסיעות, זמן, חיפושים ואינסוף הסחות דעת מיותרות, רובנו מצא שדווקא קל יותר להבין כיצד הפריטים יסתדרו כשאנו מביטים בהם מבעד למסך המחשב או יושבים בתוך החלל שאותו אנו מתכוונים לעצב. כאשר המגוון בחנויות מצליח לבלבל, דווקא חוויית האונליין שופינג מסייעות לנו לשמור על מיקוד. מעצבי פנים, יבואנים, יזמים ורשתות שונות הפכו עם השנים לאושיות\ה בתחום הרכישה הנוחה והמשתלמת באינטרנט. מרכזי מכירות גדולים ממליצים בהחלט לבדוק את ההנחות הגדולות שיוצעו בחג הקניות הישראלי. בחלקם אף ניתן לבצע קניות מקוונות מחו"ל.ר.

 

נכון ,בתחילת הדרך עלו המון חששות בביצוע רכישות דרך הרשת. אך עם הזמן התפוגגו החששות ורובנו מצאנו את עצמנו מבצעים אינספור הזמנות בחנויות המקוונות בנוחות ובביטחון. אפשר לומר שהשינויים שחלו באופציה לקנות ברשת מבורכים ,משום שבמקביל להשראה האינסופית שאפשר לקבל באינטרנט יש גם גישה לפריטים שנמצאים במרחק רב ממקום המגורים וללא רכישת מקוונת, היו זמינים לנו פחות.?

 

הקניה המקוונת מאפשרת לצרכן לרכוש באופן אקלקטי ומדוייק יותר לטעמו האישי. בקלות ביעילות יכול הצרכן ברשת, להתאים לו את המרחב הביתי או העיסקי , את קולקצית הבגדים שלו ואת המשחקים אותם הוא מעוניין לחשוף את ילדיו. זאת מכיוון שהרכישה ברשת, מאפשרת לנו לצוד פריטים מקוריים וייחודיים מתוך מגוון רחב של חנויות וספקים. אומנם לפעמים כאן בארץ אנחנו נתונים לחסדיהם של אתרים בינלאומיים שיסכימו לשלוח אלינו מוצרים, (אשר לרוב מספקים רק מוצרים קטנים), אבל, בכל זאת, יש משהו בטאץ' הזה וביכולת לאסוף פריטים מסביב לעולם בלי לצאת למסעות שהופכים את הבית למקום מעניין יותר. ניכר כי בארץ , בפרט, בשנתיים האחרונות, אנחנו מתחילים ליישר קו עם העולם וחלה קפיצת מדרגה משמעותית ומרשימה בתחום עיצוב הבית אונליין. היום כבר קיימים לא מעט אתרים המאפשרים את חוויית הקנייה ברשת, ואפילו באיקאה יש אופציה להרכיב וויש-ליסט וירטואלי ולבוא לאסוף את הפריטים, כך שנראה לשם העולם הצרכני מתקדם.

 

שמדברים על קניות ברשת תמיד נשאלת השאלה: 'האם חוויית הרכישה המקוונת מתאימה לכולם? האם נדרש זמן לימוד והסתגלות, בפרט באיתור מקורות נכונים ברשת?

 

ניתן להתחיל באתרים בינלאומיים, אלו יהוו השראה כמו מאגרי תמונות ובלוגים, אפשר גם קודם לדמיין את המוצרים הנדרשים ואז לאתר אותם ברשת לאסוף לתוך תיקיות תמונות של מה שהייתם רוצים שיהיה לכם בבית. ברגע שקיים אוסף אחיד וכיוון משמעותי, אפשר להתחיל במלאכת החיפוש אחר הפריטים הספציפיים.

 

איסוף מידע בתיקיות באמצעות הקלדת מילות חיפוש רלוונטיות, מאפשר אח"כ למצוא בקלות את מה שרוצים לקנות. גם אם אתם נותנים לרשת לסחוף אתכם, לבסוף תמיד תוכלו להגיע לתוצאה מדויקת, מפורטת, יצירתית, עשירה ומפתיעה הרבה יותר מאשר אם הייתם ניגשים לחנות וקונים את כל הפריטים במקום אחד

 

כאפשר בוודאות לומר, לאחר שנים של שיטוטים אינסופיים ברשת, רובנו מרשה לעצמו לרכוש לא רק פריטי נוי אלא גם אלמנטים קבועים כמו כיורים וברזים. כדאי להימנע מרכישות מהירות ואימפולסיביות על ידי איסוף לעגלות וירטואליות באתרים שונים, השוואת מחירים, קריאת ביקורות של רוכשים קודמים וקריאת תנאי משלוח כל אלו יהוו מידע חשוב בקבלת ההחלטה האם לבצע את הרכישה או לוותר עליה.

 

טיפ חשוב שלנו לקנייה בטוחה, הוא תמיד לשים לב למידות היות והפרופורציות בתמונות עלולות להטעות. באותו הקשר, אנו ממליצים לכם להפוך את סרט המדידה, לחבר הכי טוב ושלכם בזמן רכישה מקוונת ולעשות בו שימוש כדי לבדוק כיצד הפריט ישתלב בעיצוב הבית. מומלץ להיעזר בביקורות צרכנית על המוצרים. ביקורות צרכנים הן מידע חשוב מאד. לאחרונה ניכר, כי מתפתחת מגמה בארץ, לפיה ביותר ויותר אתרים, מתאפשר לצרכנים להביע את דעתם על המוצר ועל הספק. פעמים רבות הביקורות חסכו לי מפח נפש גדול כאשר מוצרים שחשקנו בהם התגלו כבלתי שמישים על סמך ניסיון מר של משתמשים אחרים. עם זאת, היתרון ברכישה בארץ הוא שלמרבית האתרים יש מדיניות החזרות נוחה ולעתים אפילו חינמית, מה שמצמצם את הסיכון באופן מהותי.

אז.... Save the date ב 7.11 זה יתחיל ! שלא תגידו שלא אמרנו......