שירות לקוחות

רעיונות וטיפים לשטיפת הרצפה

רעיונות וטיפים על פתרונות לניקוי הבית

אז ישבנו עם מספר לקוחות ושאלנו אותם איזה רעיונות וטיפים יש להם לגבי פתרונות לניקוי הבית. כמובן שלכל אחד ואחת היום כ"שבעים" הצעות שונות :-) ומתוך הים של ההצעות הנה כמה מבין המובילים ששמענו!!!

 

חוכמת הסמרטוט מן הסתן מדברת על סמרטוט רצפה ובמיוחד בחור שעושים בסחבה כדי לשטוף את הרצפה בקלות. אבל גם אם בהצמדת הסמרטוט למגב, עם זה על ידי הפטנט שתופס את הסחבה כדי שהיא לא תזוז או אם מדובר בגזירה יזומה של חור במרכז הסמרטוט תאפשר להשחיל אותו על המגב ולהשאירו שם לצמיתות, עדיין צריך להתכופף ולסחוט את הסחבה על ידי סיבוב.

 

חכמת הקרצוף כמו המכונות שטיפה של המכוניות רגע לפני שנכנסים למנהרה באמצעות מטאטא בעל שערות מגומי או שערות קשות. אז מי השטיפה והמברשת ארוכת המקל יסייעו לנקות את הרצפה באופן יסודי, מבלי שתצטרכו לשפשף יותר מדי. בסיום הקרצוף יש לשטוף את המטאטא היטב במים זורמים (באמבטיה, למשל) ולהעמידו הפוך לייבוש. ואז עם מגב לגרוף את המים לנקודת ניקוז או לעבור עם סחבה ולספוג את כל המים.

 

חכמה איטלקית או "שטיפה צה"לית", האמת לא ברור מדוע היא נקראת דווקא על שם האיטלקים, אבל פירושה הוא ניקוי הבית ללא מים, אלא רק באמצעות ניגוב עם מטלית לחה. בדומה למקלחת צרפתית, לא מדובר בניקוי יסודי, אבל אם הרצפה נקיה ואתם רוצים רק לרענן אות הבית, בתום חמש דקות תוכלו לפחות ללכת על הרצפה יחפים, מבלי לחשוש מלכלוכים.

 

חכמת המגבון הלח, כמו שאנחנו מנקים את התינוקות שלנו עם מגבונים לחים כך גם את הרצפה מאחר בכל פינה בבית יש איזה חבילה פתוחה, ישנם בתים שבהם לכלוך מזדמן מוסר מהרצפה אך ורק באמצעות מגבונים לחים. באותם בתים אפילו את שקעי החשמל מנקים בעזרתם. תופתעו לראות עד כמה טביעות אצבעות מסוגלות ללכלך, ואיך שקעי החשמל יבריקו לאחר ניגוב אחד של מגבון. כמובן שלנקות את כל הרצפה עם מגבון זה לא בדיוק הכי נוח וקל, ואל נשכח את העלויות של המגבונים שעושות את זה לא כל כך כלכלי.

 

חכמת ניקוי הרצפה לפני שפיכת המים על הרצפה, אז הרוב נוהגים להשתמש במטאטא לאסוף את כל הלכלוך לפני השטיפה. כיום כבר הרוב לא עושים זאת עם מטאטא אלא עם שואב אבק חשמלי להסרת הלכלוך לפני השטיפה, ממליצות המנקות המיומנות לבצע אך ורק באמצעות שואב אבק, אבל יש היום גם רובוטים לא רעים בכלל ששואבים ואפילו שוטפים בפעולה אחת.

 

חוכמת דלי הפלא, לטענתם של רוב אוהבי הניקיון אין להסתכל בקנקן  אלא מה שבתוכו!!!! מלבד חומר ניקוי, כמעט הכל. המנקים האדוקים מכניסים למים אקונומיקה, על מנת לקבל אישור רשמי לכך שחוסלו כל החיידקים. אחרים, המעדיפים ריח נעים, שופכים לדלי מרכך כביסה ולעומתם הגישה השלישית שטוענת שממש לא מומלץ לערבב נוזלים.